RĘCZNIE DOKOROWANA PORCELANA

Nasza porcelana jest zdobiona ręcznie przy użyciu różnych technik.
Bez względu na metodę dekoracji każdy przedmiot jest traktowany indywidualnie, wymaga troskliwego dotyku ludzkich rąk, zaangażowania oraz czasu.

Każdego dnia dokładamy mnóstwo starań aby praca naszych dłoni dostarczała kolejnych wzruszeń oraz szczerych uśmiechów.

 

 

MALOWANIE RĘCZNE

O TECHNICE

To jedna z najbardziej tradycyjnych metod zdobienia wyrobów porcelanowych. Naszą porcelanę malujemy naszkliwnie, wykorzystujemy do tego specjalistyczne farby, tworzone na bazie pigmentów ceramicznych. Farby w postaci proszku rozcierane są ręcznie z odpowiednim medium, a następnie nanoszone pędzelkiem lub piórkiem kreślarskim na powierzchnię szkliwa. Po całkowitym wyschnięciu porcelanę wraz z dekoracją wypala się w temperaturze 820 – 1200℃, która sprawia, że malunek wtapia się w szkliwo i pozostaje w nim na zawsze.

BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA ORAZ PIELĘGNACJA

Stosowane przez nas farby nie zawierają metali ciężkich, są więc bezpieczne w kontakcie z jedzeniem. Barwniki po wypaleniu są też w 100% trwałe i umożliwiają zmywanie porcelany w zmywarkach oraz stosowanie jej w kuchenkach mikrofalowych. Wyjątek stanowi porcelana zdobiona prawdziwym złotem lub platyną, które również wykorzystujemy do malowania ręcznego. Metale szlachetne niestety nawet po wypaleniu we wspomnianej wcześniej temperaturze pozostają wrażliwsze na tarcie i mocne detergenty. Mycie w zmywarkach nie jest dla nich w pełni bezpieczne natomiast zmywanie ręczne zapewnia im trwałość i blask na długie lata, a nawet dziesięciolecia.

PERSONALIZACJA I INDYWIDUALNE PROJEKTY

Malowanie ręczne to bardzo czasochłonna, a przez to kosztowna metoda. Stosujemy ją w przypadku indywidualnych zamówień, które dotyczą pojedynczych egzemplarzy. Jesteśmy wtedy w stanie maksymalnie dopasować projekt do potrzeb klienta (pod warunkiem, że nie ma ograniczeń technicznych lub technologicznych).
Technika ta jest także wykorzystywana przez nas każdego dnia do personalizowania porcelany czyli dodawania małych dopisków, imion, dat, inicjałów oraz innych krótkich tekstów, które sprawią, że wasze zakupy staną się jeszcze bardziej unikatowe. To idealne rozwiązanie jeśli rozważacie wręczenie komuś porcelanowego prezentu, bez względu na okazję.

 

KALKOMANIA CERAMICZNA

CZYM JEST KALKOMANIA

To również klasyczna i często stosowana metoda dekorowania porcelany, ceramiki a także szkła. Wzory drukuje się metodą sitodruku przy pomocy farb ceramicznych (tych samych, które używane są podczas malowania ręcznego) na specjalnym papierze transferowym, a następnie pokrywa warstwą lakieru, który ma za zadanie umożliwić przeniesienie wzoru na powierzchnię szkliwa. Kalkomanię trzeba namoczyć, a następnie ręcznie nanieść na dekorowany przedmiot. Całość trzeba dokładnie osuszyć i usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza, a następnie wypalić w odpowiednio wysokiej temperaturze aby zapewnić wzorom odpowiednią trwałość.

 
WADY I ZALETY TEJ TECHNIKI

Kalkomania ceramiczna ma wiele zalet. Proces zdobienia nadal wymaga ręcznej pracy ale jest szybszy niż w przypadku każdorazowego malowania wzoru pędzlem. Kalka dodatkowo zapewnia powtarzalność dekoracji, która jest niezbędna w przypadku potrzeby uzyskania wielu przedmiotów z tym samym motywem.

Minusem tego rozwiązania jest wysoki koszt przygotowania dekoracji. Matryce, klisze oraz naświetlanie sit niezbędnych przy druku generują koszty, które sprawiają, że kalkomania staje się opłacalnym rozwiązaniem tylko w przypadku dużych nakładów i nie realizuje się jej w małych ilościach ani pojedynczych arkuszach.

Brak możliwości rejestracji
X