24-KARATOWE ZŁOTO I PLATYNA

Zapewne już dobrze wiesz, że nasza porcelana jest zdobiona ręcznie różnymi metodami.
Bez względu na typ dekoracji stosujemy farby niezawierające metali ciężkich, bezpieczne w kontakcie z jedzeniem. W naszym asortymencie znajdziesz także bardzo wyjątkowy typ dekoracji, mowa o porcelanie zdobionej prawdziwym, 24-karatowym złotem lub platyną.

Wspomniane wyżej “farby” to opiłki prawdziwego złota lub platyny, zmielone na drobny pył i połączone ze specjalnym medium olejowym, które umożliwia rozprowadzanie metalu na powierzchni szkliwa. My używamy do tego pędzla lub miękkiej stalówki.

Złoto naszkliwne oraz platyna wypalane są w temperaturze ponad 800℃, gdy się nimi maluje mają czerwony/brunatny kolor, a po wypaleniu zyskują piękny złoty lub srebrny blask i odsłaniają swoje prawdziwe oblicze. Złote lub platynowe dekoracje dodają porcelanie elegancji, pięknie mienią się w świetle naturalnym i sztucznym ale przede wszystkim zachwycają swoją unikalną urodą. Tak udekorowana porcelana idealnie sprawdzi się jako prezent na wyjątkowe okazje.

PIELĘGNACJA PORCELANY ZDOBIONEJ ZŁOTEM LUB PLATYNĄ

Porcelana zdobiona w ten sposób nie przepada za zmywarkami. Szkliwo pokryte metalami szlachetnymi jest wrażliwe na mocne tarcie lub szorowanie twardymi, drucianymi szorkami. Najlepiej zmywać takie przedmioty ręcznie, wtedy zachowają blask i urodę na długie lata, a nawet dziesięciolecia.

 

Brak możliwości rejestracji
X